Σχετικά με Εμάς

The Copper AllianceTM

Η Συμμαχία Χαλκού (Copper Alliance), είναι ένα διεθνές δίκτυο που αποτελείται από 27 Ινστιτούτα. Κοινή αποστολή τους είναι να εργαστούν με τα μέλη τους, να υπερασπιστούν και να αναπτύξουν αγορές για τον χαλκό, βασιζόμενα στην ανώτερη τεχνική τους απόδοση καθώς και στη συμβολή τους για μια καλύτερη ποιότητα ζωής.

Europe

European Copper Institute Avenue de Tervueren 168 b10
B-1150 Brussels
Belgium
Tel: +32 (0)2 777 70 70
E-mail: eci@copperalliance.eu

Benelux

Paul Becquevort
Copper Benelux
Tervurenlaan 168
Brussels 1150
Belgium
Tel:  +32 (2) 777 7090
Fax: +32 (2) 777 7079
paul.becquevort@copperalliance.be

 

France

Olivier Tissot
Centre d'Information du Cuivre - Laitons et Alliages
17 Rue Hamelin
75016 Paris
France
Tel:  +33 (1) 4225 2567
Fax: +33 (1) 4953 0382
olivier.tissot@copperalliance.fr

Germany

Dr. Anton Klassert
Deutsches Kupferinstitut Berufsverband e.V.
Am Bonneshof
540474 Dusseldorf
Germany
Tel:   +49 (211) 4796-313
Fax:  +49  (211) 4796 310
anton.klassert@copperalliance.de

 

Greece

Nikolaos Vergopoulos
Hellenic Copper Development Institute
252 Piraeus Str
177 78 Tavros
Athens
Greece
Tel:  +30 (210) 4898 296
Fax: +30 (210) 4898 311
nick.vergopolous@copperalliance.gr 

Hungary

Robert Pinter
Hungarian Copper Promotion Centre
1053 Budapest
Kepiro u. 9
Hungary
Tel:  +36 (1) 266 4810
Fax: +36 (1) 266 4804
robert.pinter@copperalliance.hu
 

Italy

Vincenzo Loconsolo
Istituto Italiano del Rame
Via dei Missaglia 97 Building A1
20142 Milano
Italy
Tel:  +39 (2) 8930 1330
Fax: +39 (2) 8930 1513
vincenzo.loconsolo@copperalliance.it

Poland

Michael Ramczykowski
Polskie Centrum Promocji Miedzi Spolka z o o
ul. Sw. Mikolaja 8-11
50-125 Wroclaw
Poland
Tel:  +48 71 781 2502
Fax: +48 71 781 2504
michal.ramczykowski@copperalliance.pl 
 

Russia

Vadim Ionov
National Copper Center
Office 123, IPBC
Aviacionniy Pereulok 5
Moscow 125167
Russia
Tel:  +7 495 223 6981
Fax: +7 495 223 6346
vadim.ionov@copperalliance.ru 

Scandinavia

Pia Voutilainen
Scandinavian Copper Development Association
Vaisalantie 2
02130 Espoo
Finland
Tel:  +358 40 59 00 494
Fax: +358 9 412 3022
pia.voutilainen@copperalliance.se 
 

Spain

Diego García Carvajal
Centro Espanol de Informacion del Cobre
Calle Princesa 79 - 1 izda
28008 Madrid
Spain
Tel:  +34 91 5448 451
Fax: +34 91 5448 884
diego.carvajal@copperalliance.es 

United Kingdom

Angela Vessey
Copper Development Association
5 Grovelands Business Centre
Boundary Way
Hemel Hempstead
Hertfordshire
United Kingdom
Tel:  +44 1442 275 705 
Fax: +44 1442 275 716
info@copperalliance.org.uk
   

Παγκόσμιες Υπηρεσίες

Πρόσβαση σε παγκόσμιες υπηρεσίες. Africa, Asia, Latin America και North America